داستان ما

ماجرا از یک حس خوب بعد از شنیدن یک عبارت کوتاه شروع شد: «منم همین‌طور» درست وقتی که بعد از بیان مسئله، مشکل یا دغدغه‌مان، این جمله را از زبان اطرافیان می‌شنیدیم. شنیدن همین عبارت ساده، کلی حالمان را خوب می‌کرد. حالا اگر یک نفر هم پیدا می‌شد که ایده‌ای برای حل مسئله‌ی ما بیان می‌کرد، دیگر از خوشحالی روی پایمان بند نمی‌شدیم. ساختن جایی برای بیان مسئله‌ها و یافتن ایده‌ها، آرزوی شبانه‌روزی گروه جوان و پر جنب‌وجوش همسا بود.

اینطور شد که از تیرماه ۹۴ همه تجربه‌ و اعتبار ده ساله‌مان را گذاشتیم وسط یک میز، تا همسا ساخته شود. تا یک ابزار خوب در دست کاربرها (شما بخوانید همسایه‌ها) باشد که هرجا و در هر موقعیتی مسئله‌های مهم‌شان را بیان کنند و با کمک هم به ایده‌ها و راه‌حل‌های خوب برسند. نسخه‌های اولیه همسا با دقت و حوصله خیلی زیاد با همراهی و مصاحبت دانشجویان دانشگاه‌های تهران شکل گرفت. اما اولین نسخه رسمی آن هفته اول اسفندماه ۱۳۹۴ در بازارهای اندرویدی عرضه و به سرعت از آن استقبال شد. باورمان نمی‌شد که کمتر از یک هفته تعداد همسایه‌هایمان از مرز ۱۰هزار عبور کند. حالا بیش از ۵۰ هزار همسایه در همسا حضور دارند که از آن به عنوان ابزار خلاقیت، شناخت فرصت، کارآفرینی و توسعه فردی استفاده می‌کنند.

برنامه‌های زیادی برای آینده همسا در سر داریم. برای تحقق فکرهایمان سخت تلاش می‌کنیم و البته روی کمک شما هم حساب کرده‌ایم. همسا با حضور همسایه‌هایش بزرگ خواهد شد؛ به یاری خدا ...
داستان ما